OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Vladimír Kalous

Můj příběh se začal psát začátkem srpna 2012. Vlastně to začalo o mnoho roků dříve. Moje míry tenkrát byly – 70 kg, 170 cm a pohybová činnost - vrcholový závodní sport. Po ukončení závodní činnosti jsem zmírnil pohyb, ale nezmírnil jsem bohužel dávky potravin. Až jsem si jednou stoupl na váhu v jednom obchoďáku, kde mi vypadl lístek s číslem 94. Byl to šok, nikomu jsem nic neřekl a celý den jsem nemluvil.

Omezoval a snad ani neomezoval jsem jídlo a s váhou se nic nedělo. Po krátké době jsem se vrátil k závodní činnosti. Kamarád, který měl podobné problémy mi dal dietu – jíst téměř vše, ale bez příloh. Po měsíci diety a denního intensivního běhu jsem vážil 77 kg. To jsem si držel dlouho, ale po ukončení intenzivní závodní činnosti váha začala opět stoupat. Ustálila se na 82 – 84 kg. To by snad ještě šlo. Závodil jsem dál, ale na nižší úrovni.

V roce 2007 jsem se dostal na operaci tepen obou dolních končetin. Byl jsem 40 dní úplně nechodící. Zatuhnul mi pravý kotník. Zahájil jsem intenzivní rehabilitaci a rozhýbávání. Na tepny jsem začal užívat Warfarin. Po roce jsem si na téže noze zlomil kotník. Začalo to znovu. Rehabilitace, cvičení rozhýbávání. Velmi malá intenzita pohybu a snad ani né velké množství jídla způsobilo moji hmotnost 100 kg. Pustil jsem se opět do boje s nadváhou. Jednou na internetu se objevila reklama „HUBNUTÍ“ otevřel jsem ji a objevila se firma, v které působí dr. Fořt. Přihlásil jsem se a druhý den se mi ozval telefon z Prahy. Po osobní anamnéze mi poslali jídelníček na dva měsíce. Váha poklesla na 90 kg, ale později díky jo-jo efektu stoupla opět na 96 kg. Nereagovala ani na snížení potravy. Vladimír Kalous - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Hradec Králové

V létě roku 2012 se mi náhodně do rukou dostal časopis Květy a v něm reklamní stránka firmy „Svět zdraví“. Opět jsem se přihlásil a ozvali se mi z pobočky Hradec Králové a pozvali mě na první konzultaci, kde se mne ujal specialista Marek Solnička. Po změření, zvážení a rozsáhlé osobní anamnéze jsem si za týden přijel pro jídelníček, spíše pro zásady stravování. Na základě toho jsem se začal stravovat. Po dobu půl roku jsem každý měsíc jezdil na konzultace. Každý měsíc mi pan Solnička upřesňoval a poopravoval můj jídelníček na základě deníčku, kde jsem uváděl denní rozvrh jídla a denní pohybové aktivity. Mohu konstatovat, že tyto měsíční konzultace mě dovedli téměř k dokonalému stravovacímu režimu. Bez toho by to nešlo.

Nezaměřili jsme se ani tak na hodnotu co jsem si doma přečetl na váze, ale na ztrátu tělesného tuku, který poklesl o 6 kg. Z toho vnitřní tuk poklesl o 3 kg. Zlepšily se minerály v kostech čímž se zvýšila kvalita kostry. O 1 kg se zvýšila svalová hmota a zadržení vody v organismu se zvýšilo o 4%. O 10 let se mi snížil můj metabolický věk. Z nadváhy jsem se dostal téměř na horní hranici optimální váhy.

Pro mě to neznamená usnutí na vavřínech, ale nadále používat doporučený stravovací režim a pohybové aktivity. Chci se občas nechat proměřit a mým cílem je nadále pokračovat v nastaveném režimu.

Děkuji svému poradci panu Solničkovi za rady, vstřícný přístup, příjemné posezení, na které jsem se vždy velmi těšil a přeji mu mnoho spokojených klientů.

V Hradci Králové dne 25.2.2013

S pozdravem,

Vladimír Kalous

    Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou Světa zdraví HEART - Poděbrady 

Víte, že ...

... klienti pod vedením nutričních specialistů Světa zdraví VITALITY v Hradci Králové zhubli již 13.568 kg a na všech pobočkách Světa zdraví již 419.600 kg? Stále ještě váháte? Rádi pomůžeme i Vám!

Svět zdraví Hradec Králové
Emy Destinnové 233/36
500 09 Hradec Králové
734 733 535
Fyzická osoba podnikající registrovaná v RŽP Úřadu městské části Praba 10

Fotogalerie

Konzultační místnost Světa zdraví Hradec Králové

Oblíbené odkazy