OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Zkušenosti klientů Světa zdraví Hradec Králové » Irena Bartoníčková, Hradec Králové

Irena Bartoníčková, Hradec Králové

Jak jsem se dostala do Světa zdraví? Jednoho dne jsem si řekla: „Už dost!“ Sedla k internetu a našla tuto instituci, vyplnila formulář a počkala, až mě někdo z pracovníků kontaktuje.  Jak jsem se vůbec ke změně dopracovala? Ještě mi není ani 30 let.Před 2 lety jsem přestala kouřit po 11 letech, kdy jsem kouřila ke konci 30 cigaret denně. Za ty 2 roky jsem přibrala 12 kg, což není nic neobvyklého. Bývalému kuřákovi se jednak zpomalí metabolismus, ale také se snaží si nervy jaksi „obalit“, aby svoji změnu co nejlépe ustál. Cigarety jsem nahrazovala jídlem. Sladké, slané, fast food, to bylo jedno. Po určité době jsem si řekla, že už to tak nejde a musím se začít v jídle omezovat.

Omezování se ale nekonalo, nebo aspoň ne tak, jak bych si představovala: čím víc jsem totiž myslela na to, že se musím začít kontrolovat, tím jsem byla ve větším stresu a tím pádem také více jedla. Nebo jsem zkoušela nejíst vůbec třeba 2 dny nebo některá jídla zcela ze dne vynechat (oběd nebo večeři). Výsledkem byla stoupající váha a frustrace z toho, že se to nikdy nezastaví. Necítila jsem se sama v sobě dobře a uvědomila si, že tudy cesta nevede. Uvědomila jsem si, že přeci není nic špatného požádat odborníka o radu a tak jsem začala pátrat na internetu, až jsem objevila Svět zdraví. Zpočátku jsem byla dosti skeptická. Název mě i odrazoval, protože v současné době existuje ve společnosti trend zdraví a všichni si hrají na to, jak žijí zdravě a nutně musí kupovat potraviny s nálepkou BIO, což mě vytáčelo, protože jsem tento trend chápala jen a pouze jako pózu.

Hned první konzultace mě nadchla. Moje výživová poradkyně působila milým, profesionálním a přátelským dojmem. Vůbec nepochybovala o tom, že zhubnu. Ani na chvíli se nad tím nepozastavila. Neslyšela jsem žádné zákazy nebo příkazy, což mě fascinovalo. Nemusela jsem si počítat kalorie a vážit potraviny. Neumírala jsem hladem. Naopak! Od té doby, co jsem se začala řídit doporučeními, nevím konečně, co to hlad je. Dostala jsem pouze doporučení, které potraviny jíst a které ne. Pravidelně jsem jídelníček konzultovala s poradkyní. Zvolily jsme i vhodné pohybové aktivity, které mě teď tak chytly, že si bez nich nedokážu svůj život představit. Příprava jídel ze zdravých potravin mě obrovsky baví a také mě baví vymýšlet, co si dobrého uvařím (což jsem vždy nesnášela).

Za 3 měsíce jsem zhubla 8 kilogramů a stáhla 10 centimetrů v pase! Neuvěřitelné. Pro mě absolutně nečekané. Měla jsem takový předpoklad, že zhubnu 5 kg a budu ráda. Nemusíte se ani bát toho, že by se vám mohlo něco stát. Neděláte nic, co by nebylo zdravé. Jedla jsem častěji, než dřív a více porcí, než kdy dřív. Zahrnula jsem do jídelníčku i druhou večeři, kterou si dopřeju v 9 hodin večer. Poradkyně mě na každé schůzce měřila a vážila, takže bylo dobře vidět, jestli jdou kila dolů z tuků (což je cíl), nebo ze svalů (je něco špatně).

Musím vyzdvihnout práci své poradkyně. Byla velmi milá a vždy vstřícná mi vše důkladně vysvětlit: proč nemám to či ono jíst, co mi naopak udělá dobře. V minulosti jsem se také léčila s onemocněním žaludku a měla několik let zažívací obtíže. A nyní? Nyní mi nic není a obtíže tohoto typu prostě zmizely. Po skončení 3 měsíčního programu stále ve zdravém stravování pokračuji a kila jdou stále dolů. Není to o tom, že musím něco vydržet, jen prostě žiju jinak a vyhovuje mi to rozhodně daleko víc, než předchozí způsob života! Všem, kteří váhají, říkám: Jděte do toho.

    Objednejte se na konzultaci s výživovým specialistou Světa zdraví HEART - Poděbrady 

Víte, že ...

... klienti pod vedením nutričních specialistů Světa zdraví VITALITY v Hradci Králové zhubli již 13.568 kg a na všech pobočkách Světa zdraví již 419.600 kg? Stále ještě váháte? Rádi pomůžeme i Vám!

Svět zdraví Hradec Králové
Emy Destinnové 233/36
500 09 Hradec Králové
734 733 535
Fyzická osoba podnikající registrovaná v RŽP Úřadu městské části Praba 10

Fotogalerie

Certifikát Prověřená společnost 2017

Oblíbené odkazy